آیا لامپ‌های ارزان قیمت از کیفیت لازم برخوردار هستند؟


سوالی است که بسیاری از افراد، خوانندگان و یا کسانی که با انواع لامپ کار می‌کنند تمایل دارند تا اطلاعات کاملی از آن داشته باشند. همانطور که در گذشته ما نیز ضرب المثل‌های متنوع و متعددی داشته‌ایم مبنی بر اینکه الزاماً کیفیت و مبلغ پرداختی ارتباط مستقیمی با هم دارند لذا نمی‌توان گفت که همیشه لامپ‌های گران‌تر نیز از لامپ‌های به قیمت مشابه یا لامپ‌های ارزان‌تر کیفیت بالاتری دارند.  مقیاس تشخیص کیفیت انواع لامپ‌ها و پنل‌ها، میزان شار نوری خروجی آن‌ها می‌باشد‌. لذا از قیمت یک لامپ یا پنل به تنهایی نمی‌توان به آن پی برد که آیا این محصول کیفیت بالاتر یا کیفیت پایین‌تری دارد. اطلاعات ثبت شده بر روی جعبه محصولات که توسط اداره استاندارد الزام بر استفاده از آن‌ها است می‌تواند تعیین‌کننده بخشی از کیفیت محصولات باشد مِن جمله:

  • میزان لومن بر وات (lum/w)
  • میزان شار نوری خروجی لامپ (LM)
  • طول عمر لامپ که معمولاً به ساعت نوشته شد
  • RA   که نشان دهنده میزان رنگ نور واقعی ارائه شده بر سطح تابیده شده است تقریباً می‌تواند کیفیت محصول را به ما نشان دهد. 
پس در مجموع می‌توان گفت که الزاماً اگر محصولی گران‌تر است نمود کیفیت بالاتری نیست ولی این را هم می‌توان به قاطعیت عنوان کرد که هر کارخانه یا تولید‌کننده‌ای بخواهد محصولی با کیفیت بالاتری ارائه دهد ملزم به استفاده از متریال و مواد مصرفی با کیفیت بالاتری است. لذا محصولاتی که دارای گارانتی بالاتر، طول عمر بالاتر و و هم چنین متریال مصرفی بهتری هستند قاعدتاً بایستی از محصولات درجه دو و سه بازار قیمت متفاوت و بالاتری را به خود اختصاص دهند.
,

کارشناسان و مشاوران هدایت گستر آماده پاسخگویی به شما هستند

تماس تلفنی

031 - 91003141
021 - 91303336

ارسال پیام

مشاوره رایگان
کد امنیتی
+
=