,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 • توان
  از
  از
 • قیمت
  از
  از
 • تولید کننده ها
  2
  4
  2

قیمت لامپ کم مصرف

قبل از اینکه بخواهیم درباره قیمت لامپ کم مصرف و موارد تاثیرگذار بر روی آن برایتان صحبت کنیم، ابتدا بهتر است که اصلاً بدانیم لامپ های کم مصرف چه نوع لامپ هایی هستند، ساختمان آن ها چگونه است و از چه چیزهایی تشکیل شده اند و در چه مواردی کاربرد دارند. دانستن این اطلاعات به ما کمک می کند تا این لامپ ها و ابعاد مختلف کار با آن ها را بهتر و بیشتر بشناسیم و در نهایت بتوانیم عوامل تاثیر گذار و تعیین کننده قیمت لامپ های کم مصرف را تشخیص دهیم و بر آن ها تسلط کافی داشته باشیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی با این موارد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.لامپ کم مصرف به چه لامپی گفته می شود؟

به لامپ های کم مصرف، لامپ فلورسنت فشرده نیز گفته می شود. این لامپ ها از خانواده لامپ های فلورسنت هستند که اتفاقاً در اکثر مکان های مسکونی و غیر مسکونی نیز کاربردهای خیلی زیادی دارند. تکنولوژی ساخت این مدل از لامپ ها بر اساس تخلیه الکتریکی گازی انجام شده و عموما کیفیت و بازده بالا، جزو بهترین ویژگی های این مدل لامپ ها شمرده می شوند. تحت تأثیر قرار دادن بخار جیوه موجود در گاز آرگون، باعث ایجاد یک نوع پلاسما می شود که این پلاسما از خود پرتو فرابنفش تولید می کند که این پرتو تحت تاثیر ماده فلورسنت موجود در ساختمان لامپ، به نور مرئی تبدیل می شود و نوردهی لامپ از همین واکنش و مسیر انجام می شود. لامپ های کم مصرف، ابعاد کوچکی دارند و به دلیل همین ابعاد کوچک، انعطاف خیلی بالایی در کارکرد برای مصرف کننده خواهند داشت. به طور کلی این لامپ از اجزایی مانند اتصال دهنده به سوکت برق، الکترود، مدار ترنسفورمر و لوله های شیشه ای با روکش فسفر داخلی ساخته شده است.

قیمت لامپ کم مصرف

مزایای لامپ کم مصرف چیست؟

 • عمر مفید طولانی: این موضوع یکی از مهم ترین مزیت هایی است که درباره انواع لامپ کم مصرف بیان می شود. در واقع این موضوع، یکی از مواردی است که هر لامپی باید از آن برخوردار باشد. چرا که همان طور که می دانید، لامپ محصول بسیار حساسی است و برخورداری از عمر مفید طولانی، یک موضوع بسیار مهم و حیاتی تلقی خواهد شد.
 • کاهش هزینه های برق: همان طور که می دانید لامپ ها یک عامل مصرف کننده و در ارتباط با برق هستند که یکی از مهم ترین تاثیراتی که علاوه بر هزینه خود بر زندگی افراد می گذارند، هزینه های نهایی مصرف برق است. در این باره مزیت لامپ های کم مصرف این است که مصرف برق به شدت پایینی دارند و همین موضوع می تواند هزینه های قبض برق هر ماه شما را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.
 • کاهش آلودگی های مربوط به تولید برق در نیروگاه ها: سومین مزیتی که می توانیم برای انواع لامپ های کم مصرف بیان کنیم نیز شامل این مورد خواهد شد.
 • کاهش گرمای محیط: گرمای محیط نه تنها می تواند در فصول گرم سال برای مصرف کننده آزار دهنده باشد بلکه این شرایط را نیز دارد که عمر خود لامپ را نیز کاهش دهد. از این لامپ های کم مصرف از گرمای بسیار بالایی برخوردار نیستند و اصلا همین موضوع باعث می شود تا عمر طولانی نیز داشته باشند. 


خرید عمده لامپ کم مصرف از فروشگاه هدایت گستر

لامپ های کم مصرف انواع مختلفی دارند که هر کدام از این انواع نیز قیمت خاص خودشان را خواهند داشت. با این حال، طبیعی است که قیمت لامپ کم مصرف به نسبت قیمت لامپ های رشته ای کمی بالاتر حساب شود و این موضوع طبیعتاً به دلیل امکاناتی است که این لامپ ها در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. اما این انتهای کار قیمت لامپ های کم مصرف نیست و عوامل مختلف دیگری همچون برند سازنده، شرکت سازنده، توان مصرفی، اندازه، بسته بندی و ... مواردی هستند که می توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی قیمت یک لامپ کم مصرف تاثیر بگذارند. 

لامپ ها کم مصرف، در حال حاضر و در بازار امروزی طرفداران خاص خودشان را دارند. به دلیل یک سری محدودیت هایی که این مدل لامپ ها یعنی لامپ های کم مصرف ایجاد می کنند، موارد مصرف آن ها تا حد قابل توجهی کمتر شده است. با این حال، خرید عمده لامپ کم مصرف، همچنان یکی از راه هایی است که می تواند مقرون به صرفه ترین راه تامین انواع لامپ کم مصرف تعریف شود. 

مزایای لامپ کم مصرف


انواع لامپ کم مصرف

به طور کلی، لامپ های کم مصرف در دو نوع لامپ کم مصرف فلورسنت فشرده و لامپ کم مصرف با تکنولوژی ال ای دی، به بازار عرضه شده و در بازار وجود دارند. البته باید خدمت تان عرض کنیم که همین دو نوع نیز، انواع خاصی از خودشان را در شکل و طراحی کلی لامپ دارند که می توانیم به لامپ کم مصرف پیچی، حبابی، طرح گل و ... نیز اشاره نماییم. در بین این دو نوع از لامپ های کم مصرف، لامپ های ال ای دی کم مصرف، یکی از پرطرفدارترین انواع لامپ ها معرفی می شود که کاربردهای بسیار زیاد دارد.

در نهایت حالا که با ابعاد مختلف انواع لامپ های کم مصرف آشنا شدیم، لازم است بدانید که در هنگام خرید انواع لامپ کم مصرف باید به چه نکاتی دقت نماییم. مواردی همچون توجه به توان مورد نیاز، توجه به شار نوری مورد نیاز، توجه به شکل ظاهری، توجه به دمای رنگ مورد نیاز، توجه به کیفیت و گارانتی داشتن لامپ، مواردی هستند که باید در حین خرید انواع لامپ کم مصرف به آن ها دقت شود. مهم ترین چیزی که در مورد استفاده از انواع لامپ کم مصرف باید به آن دقت شود، جلوگیری از شکستن این لامپ هاست چرا که جیوه موجود در ساختار این لامپ ها، ممکن است برای انسان و محیط زیست او بسیار خطر آفرین تلقی شود. همچنین استفاده از این لامپ ها در فواصل کمتر از  سانتی متری افراد، ممنوعیت جدی دارد. 


لامپ کم مصرف بزرگ به چه لامپی گفته می شود؟

بسیاری از لامپ ها انرژی زیادی مصرف می کنند و بعد از مدت زمان کوتاهی دیگر قابل استفاده نیستند و باید آنها را تعویض کرد. اما لامپ های کم مصرف امروزه جایگاه ویژه ای در بین سایر لامپ ها پیدا کرده است و جایگزین لامپ های پر مصرف شده است. این نوع از لامپ ها انرژی و برق بسیار کمتری را به نسبت سایر لامپ ها مصرف می کنند و عمر طولانی تری دارند و دیگر نیاز نیست که شما عزیزان نگران سوختن و از کار افتادن این لامپ ها بعد از گذشت مدت زمان کمی باشید.

 لامپ های کم مصرف بزرگ روشنایی زیادی دارند و قادر هستند به تنهایی اماکنی با مساحت های بزرگ را روشن کنند‌. به همین دلیل در بسیاری از اداره ها، شرکت ها و مراکز تجاری و خرید از لامپ های کم مصرف بزرگ استفاده می کنند زیرا نه تنها در مصرف انرژی صرفه جویی می شود، بلکه از لحاظ قیمت هم بسیار به صرفه و مناسب است. یکی دیگر از ویژگی های لامپ های کم مصرف این است که می توان زمان های طولانی از آن استفاده کرد. کیفیت و مناسب بودن قیمت لامپ کم مصرف بزرگ مهم ترین دلیل پر فروش بودن این لامپ ها در بازار هستند.


فروش لامپ کم مصرف

قیمت لامپ کم مصرف بزرگ 

لامپ ها یکی از مهم ترین و کاربردی ترین کشفیات انسان ها هستند که امروزه در راحتی زندگی ما نقش اساسی و ویژه ای دارند. لامپ ها از گذشته تا به امروزه تغییرات زیادی در جنس، اندازه، رنگ و کیفیت داشته اند. همانطور که در متن بالا به آن اشاره کرده ایم، لامپ ها تنوع بالایی دارند و ما در این محتوا قصد داریم درباره لامپ های کم مصرف بزرگ و ویژگی های آنها و به ویژه عوامل موثر بر قیمت لامپ کم مصرف بزرگ، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم و درباره آن صحبت کنیم. 

لامپ کم مصرف بزرگ یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین نوع لامپ ها هستند که در بسیاری از مکان ها مانند خانه، اداره، کارخانه ها، مدارس، مراکز خرید و ... از آن استفاده می شود. لامپ های کم مصرف در اندازه های مختلفی تولید می شوند که ابعاد بزرگ آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است و مورد استقبال عموم مردم واقع شده اند. در ادامه مقاله با لامپ های کم مصرف بزرگ بیشتر آشنا خواهیم شد.


عوامل مؤثر بر قیمت لامپ کم مصرف بزرگ

یکی از دلایل مؤثر بر قیمت لامپ کم مصرف بزرگ، برند سازنده این لامپ ها است‌‌. برخی از کارخانه ها و برند های معروف سازنده لامپ های کم مصرف بزرگ، به دلیل به کارگرفتن مواد اولیه فوق العاده باکیفیت و تضمین و دادن گارانتی به مصرف کننده، ممکن است این لامپ ها را با قیمت بالاتری به نسبت سایر شرکت های سازنده لامپ های کم مصرف بزرگ، به دست متقاضیان برساند‌. البته نوع بسته بندی این محصول نیز یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت لامپ کم مصرف بزرگ تعریف می شود. زیرا نوع بسته بندی این لامپ ها در کارخانه های سازنده یکسان نیست و با یکدیگر تفاوت دارند. علاوه بر مواردی که نام بردیم، دلایل و عوامل بسیار دیگری هم وجود دارد که می تواند بر قیمت لامپ های کم مصرف بزرگ مؤثر باشد.


نحوه عملکرد لامپ های کم مصرف چگونه بود و چرا مهم شد ؟

شاید برای شما جالب باشد که این تولید و اختراع قدم مفیدی برای کاهش آلودگی هوا باشد بنحوی که نه تنها گرمای تولید از روشن بودن لامپ کمتر می شود بلکه به کاهش گازهای گلخانه ای نیز کمک زیادی خواهد کرد. اولین بار لامپ فلورسنت فشرده توسط کوپر هیویت اختراع شد و بصورت محدود در صنایع و عکاسی مورد استفاده قرار می گرفت و بعدها توسط کمپانی جنرال الکتریک به تولید انبوه رسید.


فناوری بکار رفته در این نوع لامپ در واقع همان اثر فلورسانی است که با گرم شدن گاز نئون و آرگون توسط اعمال ولتاژ بر دو سر لامپ و آزاد شدن الکترون های ماده ی جیوه که مقدار کمی درون لامپ قرار دارد و با برخورد با پوشش فسفر که لایه ای در سرتاسر لامپ را پوشانده، موجب درخشندگی آن و نور دهی می شود. نور یکدست یکی از مزایای استفاده از لامپ های کم مصرف بجای لامپ های معمولی است و نور تولیدی یک لامپ کم مصرف در مقایسه با لامپ معمولی رشته ای 20 وات به ترتیب 60 لومن بر وات و 12 لومن بر وات خواهد بود و در حدود 80 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.


گرمای تولید شده در لامپ های کم مصرف بسیار کمتر از لامپ های معمولی است بطوریکه در حدود 90 درصد انرژی را به گرما تبدیل می کند.کم بودن توان ورودی و توان مصرفی لامپ های کم مصرف تاثیر مطلوبی در مصارف صنعتی و خانگی می گذارد. با توجه به بالا بودن قیمت لامپ های کم مصرف اما به علت طول عمر بالاتر و صرف هزینه کمتر برق می توان به هزینه باصرفه به این موضوع نگاه کرد که بازخورد مناسب را در طولانی مدت می گذارد. انتخاب رنگ و طرح این نوع لامپ ها از مهمترین ویژگی لامپ های کم مصرف است از طرفی لامپ های پهن تر و پیچ بیشتر توان بیشتری دارند.


تفاوت لامپ کم مصرف و ال ای دی


تفاوت بین لامپ کم مصرف و لامپ مهتابی چیست؟

به صورت تخصصی وجود نیمه هادی های ولتاژ بالا و مدار الکترونیکی کم توان جایگزین روش قبلی که ایجاد ولتاژ بالا در استارت زنی شده است و نوع مواد فلورسنتی بکار رفته و شکل فیزیکی و ساختار این لامپ های کم مصرف سبب افزایش بازدهی و تولدی باکیفیت محصول شده است. تغییرات عمده ای که در لامپ های مهتابی نسبت به لامپ کم مصرف به وجود آمد می توان به موارد زیر اشاره کرد: کم شدن قطر لوله شیشه ای لامپ فلورسنتی، انحنای و پیچ های مکرر در ساختار لامپ به جهت برخورد الکترون به لایه ی پوشیده شده از فسفر، بکار گیری مدار الکترونیکی و افزایش فرکانس از هرتز به کیلوهرتز و تغییر در نوع مواد فسفری مورد استفاده در لامپ های کم مصرف.


بهترین اقدام برای جمع کردن لامپ کم مصرف شکسته چیست؟

لامپ کم مصرف بعلت خطرناک بودن بخاطر وجود جیوه در آن بهتر است قبل از دست زدن به خرده های آن لازم است پنجره ها را باز کنید و افراد را از اتاق خارج کنید و تهویه مرکزی را قطع کنید تا در اتاق های دیگر گاز ورود نکند. اقدام بعدی این است که بصورت مستقیم به لامپ کم مصرف دست نزنید بلکه با دستمال و دستکش و یا یک تکه کاغذ خرده های لامپ را درون ظرف شیشه ای درب دار یا کیسه پلاستیک بگذارید و از محل خارج کنید و سعی کنید خرده های ریزتر را با استفاده از چسب جمع آوری کنید.


قیمت لامپ کم مصرف چقدر است؟

امروزه با ورود چراغ های جدید کم مصرف به بازار، افراد بسیار زیادی به دنبال راه های استعلام قیمت لامپ کم مصرف هستند. در گذشته های نزدیک افراد مجبور به استفاده از لامپ های رشته ای پر مصرف و فلورسنت خطرناک بودند. اما خوشبختانه امروزه به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، متخصصان توانسته اند به وسیله دیود های نور دهنده، لامپ های کم مصرف را با عمر بسیار طولانی تولید نمایند.

لامپ های کم مصرفی که توسط کمپانی های معتبر تولید می شوند دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. البته در نظر داشته باشید که لامپ های کم مصرف دارای انواع مختلفی هستند و قیمت هر کدام از آن ها نسبت به یکدیگر متفاوت است. نا گفته نماند که لامپ های کم مصرف نسبت به انواع دیگر چراغ ها دارای عمر طولانی و مصرف برق بسیار کم تری می باشند؛ این امر سبب شده بسیاری از افراد خرید لامپ های پر مصرف را کنار گذاشته و به خرید لامپ های کم مصرف روی آورند. در ادامه با ما همراه باشید تا با قیمت لامپ کم مصرف و انواع آن بیشتر آشنا شوید.


عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت لامپ کم مصرف

لامپ های کم مصرف دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام مناسب یک محیط هستند. متخصصان طبق توان مصرفی، لامپ های کم مصرف را دسته بندی می نمایند و قیمت آن ها تعیین می کنند. لامپ های کم مصرف از 5 وات الی 88 وات تولید می شوند. لازم به ذکر است که لامپ های کم مصرف 5 وات نسبت به دیگر لامپ ها از قیمت مناسب تری برخوردار است و بیشتر برای ساختمان های مسکونی و اتاق های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. نا گفته نماند که توان روشنایی لامپ های کم مصرف 328 لومن می باشد.

یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که نقش بسزایی را در افزایش قیمت لامپ های کم مصرف ایفا می کند، رنگ است. به دلیل استفاده از دیود های نور دهنده بک لایت دار، متخصصان قادر هستند این نوع چراغ را در رنگ های مختلف طبق سلیقه مشتریان تولید نمایند. لامپ های رنگی کم مصرف همچون زرد، قرمز و آبی نسبت به لامپ های کم مصرف مهتابی و آفتابی دارای قیمت بالا تری هستند.


استعلام قیمت لامپ کم مصرف

خوشبختانه به لطف علم و فناوری، شما می توانید در هر مکانی که حضور دارید برای استعلام قیمت لامپ کم مصرف در کمترین زمان ممکن به وسیله وبسایت های معتبر اقدام نمایید. پیشنهاد می شود برای خریداری لامپ کم مصرف با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی، از فروشگاه های معتبر یا نمایندگی های مجاز اقدام کنید تا بتوانید خریدی سودمندانه داشته باشید. در زمان خرید لامپ های کم مصرف به ضمانت نامه آن ها توجه کنید. دارا بودن ضمانت ممکن است سبب افزایش قیمت لامپ کم مصرف گردد، ولی دیگر خیال شما از بابت سوختن زود به زود لامپ آسوده می شود.


قیمت لامپ کم مصرف دلتا

قیمت لامپ کم مصرف دلتا

از مسائل مهمی که همیشه برای فروشندگان تولید کنندگان قطعات الکتریکی مطرح بوده است، عوامل موثر بر روی قیمت لامپ کم مصرف دلتا می باشد. شرکت دلتا، یکی از برترین کارخانجات تولید لامپ در کشور محسوب می گردد که قادر است تمامی لامپ های کم مصرف را در انواع مختلف و با قیمت های متنوع به بازار عرضه کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با عوامل موثر بر روی قیمت لامپ های کم مصرف دلتا بیشتر آشنا شوید.


عوامل موثر بر روی قیمت لامپ کم مصرف دلتا

امروزه لامپ های کم مصرف دلتا، جایگزین بسیار خوبی برای لامپ های رشته ای پر مصرف و فلورسنتی خطرناک شده اند. علاوه بر آن، قیمت این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های فلورسنتی بسیار مناسب تر است. به همین دلیل شما می توانید از آن ها به مدت زمان طولانی و بدون پرداخت هزینه های اضافه استفاده کنید. اما برای آن که بتوانید خریدی سودمندانه و مفید تری داشته باشید، پیش از خرید پیشنهاد می شود تمامی عوامل موثر بر روی قیمت لامپ های کم مصرف دلتا را بدانید.

 • نوع شکل لامپ

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی قیمت لامپ کم مصرف دلتا تاثیر بسزایی دارد، شکل آن است. به طور استاندارد و معمولی، قیمت لامپ های کم مصرف دلتا مناسب و در رنج دیگر لامپ ها است. اما در برخی از مواقع به سفارش مشتریان شکل لامپ تغییر می کند و قیمت آن افزایش می یابد. علاوه بر آن، عوامل دیگر شکل همچون تمام پیچ، نیم پیچ و لوتوس بودن نیز می تواند نقش بسزایی را بر روی قیمت لامپ های کم مصرف دلتا ایفا کند.

 • نوع ساختار لامپ

نوع ساختار، یکی دیگر از عواملی است که بر روی قیمت لامپ کم مصرف دلتا نقش بسزایی را ایفا می کند. در برخی از مواقع، به سفارش مشتریان، نوع ساختار لامپ تغییر می کند و سبب متنوع شدن رنگ آن و در نتیجه افزایش قیمت می شود. البته فراموش نکنید که توان مصرفی نیز می تواند سبب افزایش قیمت لامپ کم مصرف بشود. ارزان ترین لامپ های کم مصرف دلتا با توان مصرفی 18 و گران ترین آن ها با توان مصرفی 105 وات تولید و به بازار عرضه می شوند. البته فراموش نکنید که هر چقدر توان مصرفی بالا تر باشد، مصرف برق نیز افزایش می یابد.

 • مکان و شرایط مورد استفاده

در برخی از شرایط، استفاده از لامپ های کم مصرف دلتا کمی دشوار تر می گردد. از این رو متخصصان لامپ های کم مصرفی را با توجه به شرایط ویژه از جمله دما و حرارت بالا و حتی رطوبت طراحی کرده اند تا کاربران بتوانند از محصولات دلتا در هر شرایطی استفاده کنند و لذت ببرند. ناگفته نماند که هر چقدر لامپ با شرایط دشوار تری ساخته شود، قیمت آن چندین برابر افزایش می یابد. همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند قیمت لامپ کم مصرف دلتا را افزایش دهند. پیشنهاد می شود پیش از خرید این لامپ و پرداخت هزینه، نوع استفاده و شرایط محیط را سنجش کنید تا بتوانید از محصولات دلتا نهایت سود را ببرید.

,

کارشناسان و مشاوران هدایت گستر آماده پاسخگویی به شما هستند

تماس تلفنی

031 - 91003141
021 - 91303336

ارسال پیام

مشاوره رایگان